Porady

5 powodów, dla których lepiej być singlem

Moda na unikanie łączenia się w trwałe związki trwa w najlepsze i ma solidne podstawy, nawet naukowe. Dlaczego ludzie decydują się pozostawać singlami i zadowalają się przelotnymi romansami? Powodów jest znacznie więcej, niż możesz się spodziewać! To tylko pięć z nich, ale są bardzo istotne i mogą przekonać Cię do spróbowania takiego trybu życia!

Brak zobowiązań

W XXI wieku przerażają nas zobowiązania. To po prostu przytłaczające poczucie, że możemy być za kogoś odpowiedzialni i zawieść i powoduje w nas narastający stres. Może się też zdarzyć, że już się na kimś zawiodłaś. Albo kiedyś ktoś zawiódł się na Tobie i dał Ci to mocno odczuć. Możesz też po prostu chwilowo nie mieć ochoty na nowe zobowiązania. To jak najbardziej normalne i nie zawsze ten powód wiąże się ze strachem. Czasami lepiej jest odpuścić sobie, gdy czujemy, że nie podołamy jakiejś misji. A związek wymaga od nas bardzo mocnych zobowiązań.

Potrzeba poczucia wolności

Wolność nie zawsze jest rozumiana tak samo. Dla niektórych to tylko wyzwolenie się od zobowiązań, inni nie chcę angażować się w związki w imię wolności. Tacy ludzie cenią sobie swobodę i fakt, że z nikim nie muszą dzielić swojego wolnego czasu. Mogą spać, z kim chcą i jak długo chcą. Nie wisi na nim poczucie, że musi do czegoś wracać albo czymś się zająć. Poczucie wolności bardzo pobudza i sprzyja lekkiemu stylowi życia. Dzięki temu niwelujemy również stres. Rozpaczliwa potrzeba wolności może nam niestety również utrudnić życie. Takie osoby rzadko decydują się na stałą pracę i lubią ciągłe podróże.

Obawa przed oszukaniem

Coraz popularniejsze stają się praktyki polegające na wyśmiewaniu się z singli poszukujących drugiej połówki. Często skupiają się na flirtowaniu z kimś online i nieprzychodzenie na spotkania, czasami zmuszając drugą osobę do przejechania połowy kraju. Single boją się, że trafią na taką osobę. Nic w tym dziwnego, to bardzo nieprzyjemne uczucie. Tak naprawdę bardzo ciężko jest wydostać się z sideł internetowego oszusta, zwłaszcza gdy w grę weszły już uczucia. Gdy emocje biorą nad nami górę i decydujemy się na coś nieracjonalnego, okazanie się, że zostaliśmy oszukani, zaboli nas dużo bardziej. Czasami strach jest zbyt silny i wolimy zostać singlami.

Aseksualizm

Aseksualizm to orientacja seksualna, której posiadacze nie odczuwają pociągu seksualnego do nikogo i niczego. Czasami takie osoby nie chcę nawiązywać relacji, bo nie czują potrzeby spełnienia się seksualnie. Dodatkowo wiele osób aseksualnych czuje się w związkach źle, często się na nich naciska i podważa ich orientację. Osoby aseksualne bardzo często doświadczają prześladowania, także w związkach. W wielu przypadkach osoby te nie czują potrzeby zawierania związków i rozwijania się nich, bardzo dobrze czują się samotnie i wystarczą im relacje przyjacielskie.

Finanse

Wiele osób związki kojarzy ze ciągłymi i sporymi wydatkami. Chociaż wcale nie musi tak być, są ludzie, który związek utożsamiają z ciągłym chodzeniem do drogich restauracji i kupowaniem eleganckich prezentów. Wielu ludzie nie chce wchodzić w związki, bo nie chcą wydawać swoich pieniędzy na niekoniecznie przyszłościowy związek. Niestety dla takich osób związek to inwestycja, z której oczekujemy zwrotu. W ten sposób zamykamy sobie drogę do budowy zdrowych i obustronnych relacji, w której dajemy od siebie czas i emocje, a niekoniecznie inwestujemy materialnie.

Dodaj komentarz