Firmy i usługi

Jak usunąć pnie drzew?

Nie pozwól, aby pnie drzew zajmowały cenną przestrzeń w ogrodzie. Oto pięć wskazówek, jak je usunąć.
Pniak – góra lodowa w ogrodzie.
Pieniek może być koszmarem ogrodnika. To, co kiedyś było drzewem, jest teraz masywną siecią podziemnych korzeni, która powoduje, że pień utknął w ziemi.
Tak więc być przygotowanym na zadanie. Pomyśl o pniu jak o górze lodowej. To, co widzisz nad ziemią, to zwykle tylko ułamek tego, co jest pod ziemią.
Usunięcie pnia drzewa nie jest łatwym zadaniem, ale jest całkowicie możliwe. Tutaj udzielamy wskazówek na temat pięciu różnych technik, z których możesz skorzystać. Pamiętaj jednak: wszystkie pniaki i wszyscy ogrodnicy są różni. Wybierz metodę, która najlepiej pasuje do ciebie i twojego zadania.

Użyj frezarki do pni.

Frezarka do pni jest najprostszym, ale być może najdroższym rozwiązaniem problemu pnia drzewa. Ta maszyna jest specjalnie zaprojektowana do tego zadania i jest dostępna w różnych modelach i przedziałach cenowych. Możesz wypożyczyć frezarkę do pni, a nawet zatrudnić specjalistów, którzy wykonają pracę za ciebie.

Owiń pień folią.

Jest to czasochłonna metoda, która może potrwać nawet kilka lat. Ale jeśli nadal jesteś zainteresowany, procedura jest następująca; wykop ziemię wokół pnia drzewa. Następnie użyj piły łańcuchowej, aby jego szczyt sięgał około 10 cm pod ziemię. Upewnij się, że nie tniesz ziemi ani kamyków. Na koniec owinąć pień drzewa folią i przykryj ziemią. Dzięki temu pień zgnije za kilka lat, a następnie można sadzić trawę lub inne rośliny w tym miejscu.

Wykop korzeń.

Wykop pień drzewa szpadlem i odetnij wszystkie mniejsze korzenie, najlepsza do tego będzie siekiera. Ta metoda jest najlepsza dla małych drzew.

Spal pień.

Wywierć kilka głębokich i szerokich otworów w dół pnia. Użyj wiertarki i wierć na głębokość 20–25 centymetrów. Następnie weź trociny, które masz, umieść je w otworach z olejem do lamp. Olej z lampy szybko miesza się z trocinami, więc gdy podpalisz mieszankę, dostaniesz kontrolowany ogień, który znacznie zniszczy pień.
Metodę tę należy stosować tylko do suchego pnia drzewa, który przez kilka tygodni nie był narażony na deszcz. Pamiętaj, aby usunąć wszelkie inne materiały łatwopalne w pobliżu i zwracaj szczególną uwagę na płomienie, aby ogień nie rozprzestrzeniał się ani nie oferował innych niespodzianek. I oczywiście nie powinieneś używać tej metody, jeśli pień przylega do twojego domu lub innego budynku.

Porąb pień młotkiem i dłutem.

Ta metoda jest dość ciężka i czasochłonna, dlatego zalecana jest tylko do małych pniaków.

Dodaj komentarz