Porady

Hity pierwszej kolejki – mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami

Nietypowy zimowy mundial zbliża się do nas wielkimi krokami. Dokładnie za pół roku kończyć się będzie pierwsza kolejka spotkań. Może to więc najlepszy moment na to, by zainteresować się tym co czeka nas w pierwszej kolejce spotkań, czy już wtedy możemy liczyć na wielkie hity z uznanymi światowymi markami, czy może jednak pierwsza kolejka będzie kolejką faworytów i nic zaskakującego nas nie spotka. Zobaczcie co się wydarzy między 21 a 24 listopada, kto z kim zagra, czego możemy się spodziewać w pierwszych starciach na katarskim mundialu. 

Czas na pierwszą kolejkę 

Zaglądając pod hasło mundial 2022 tabela możemy zapoznać się z układem pierwszej kolejki. I już na samym początku czeka nas zaskoczenie, ponieważ te mistrzostwa będą inne niż wszystkie, nie zaczną się od spotkania gospodarzy. O ile zazwyczaj dzień otwarcia wiązał się z jednym meczem gospodarzy, o tyle tym razem w dniu otwarcia zobaczymy cztery starcia i pełną pierwszą kolejkę rozegrają grupa A i B, a gospodarze pojawią się w meczu numer 3 rozpoczynających się 21 listopada mistrzostw. 

21.11 – grupa A i B

Pierwszym spotkaniem całym mistrzostw będzie starcie między Senegalem a Holandią. Trudno mówić o hicie choć można liczyć na trudne starcie dla faworyzowanej Holandii, którą czeka staracie z fizycznym afrykańskim futbolem. O tym jak to trudne sami się przekonaliśmy w 2018 roku. Tego dnia zagrają również w spotkaniu nr 2 Anglicy z Iranem  i tutaj można się spodziewać wyraźnego zwycięstwa Wyspiarzy. W trzecim meczu wspominane już starcie gospodarzy Kataru z Ekwadorem i trudno o wskazanie faworyta. Piłkarsko lepiej wypadają Ekwadorczycy, wiemy jednak, że to gospodarzą sprzyjają ściany. Na koniec spotkanie USA z ekipą, która jeszcze nie została wyłoniona z grona Ukrainy, Walii i Szkocji. 

22.11 – grupa C i D

Kolejny dzień to dzień 0 dla naszych piłkarzy. Kibice w Polsce w trzecim spotkaniu dnia będzie czekać kluczowe dla losów Polaków starcie z Meksykiem, z którym prawdopodobnie powalczymy o awans z grupy. Spotkanie bez wyraźnego faworyta, czy hit? dla Polaków na pewno, dla świata pewnie jedno z wielu spotkań. Wcześniej tego dnia dwa starcia z wyraźnymi faworytami, o godzinie 11 starcie naszej grupy Argentyńczycy kontra Arabia Saudyjska, później starcie Duńczyków z Tunezją i tutaj niewątpliwie Europejczycy będą faworytami. Na koniec dnia starcie Francuzów, którzy zmierzą sie z Peru/ ZEA bądź Australią. Kto by to nie był będą faworytami. 

23.11 – grupa E i F

Trzeciego dnia do gry wejdą faworycie mistrzostw – Niemcy, Hiszpania, Belgia. Na światowe hity jednak nie możemy liczyć. W pierwszym spotkaniu Maroku podejmie Chorwatów i to prawdopodobnie będzie najbardziej wyrównane spotkanie tego dnia, choć na pewno Chorwatów zaliczyć można do faworytów. Potem kolejno Niemcy podejmą Japonie, Belgia Kanadę a Hiszpania Nową Zelandię bądź Kostarykę z drugiego interkontynentalnego barażu. We wszystkich trzech spotkaniach mamy więc wyraźnych faworytów. 

24.11 – grupa  G i H

Pierwszą kolejkę zamkną w meczu numer 16 najwięksi faworyci całego turnieju Brazylijczycy, którzy podejmą Serbów. Będą faworytami, choć na pewno nie mają przed sobą łatwego spotkania. Wcześniej tego dnia trzy spotkania pomiędzy Szwajcarią i Kamerunem, Urugwajem i Południową Koreą oraz Portugalią i Ghaną. Zespoły wymienione jako pierwsze będą faworytami tych spotkań, choć żadna z tych drużyn nie powinna liczyć na łatwą przeprawę. 

Dodaj komentarz