Porady

Gdzie uczyć się strategii inwestowania w kryptowaluty

O kryptowalutach mówi się od kilku ostatnich lat. Jednak większość ludzi wciąż patrzy na ten temat z rezerwą. Tymczasem realia pokazują, że decyzja o inwestycji w tą branże często okazuje się być bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście, kryptowaluty są ryzykowne – tak samo jak w przypadku każdej innej inwestycji z potencjalnie wysokim zwrotem. Istnieją jednak wyraźne korzyści, dla których warto się na to zdecydować.

Wysokie zyski

Kryptowaluty istnieją od stosunkowo krótkiego czasu, ale jak dotąd okazują się być bardziej opłacalne niż większość innych inwestycji. Kryptowaluty mają tendencję do wykazywania szerokich zmian w swoich cenach w stosunkowo krótkich okresach. Jest to zarówno ryzykowne, ale także bardzo opłacalne. Wiele osób traci pieniądze w kryptotradingu, ponieważ próbują to robić bez zdecydowania się na konkretne strategie zarabiania na kryptowalutach.

Niezależna alternatywa

Kryptowaluta może być bezpieczniejszą alternatywą dla bardziej tradycyjnych rozwiązań inwestycyjnych. Istnieją przeciwstawne teorie na temat tego, jak kryptowaluty zachowają się w przypadku krachu, w końcu pojawiły się one po krachu z 2008 roku (i jako reakcja na niego). Niektórzy eksperci uważają, że będą one prosperować, podczas gdy pesymiści przewidują, że dotknie ich negatywny wpływ kryzysu. Jednak w obliczu światowego lockdownu, kryptowaluty radzą sobie bardzo dobrze.

Twoje pieniądze są tylko Twoje

Kryptowaluty oferują Ci poziom niezależności niemożliwy do osiągnięcia za pomocą innych środków. Odpowiednie strategie zarabiania na kryptowalutach jeszcze bardziej to uwypuklają. Kiedy trzymasz swoje pieniądze w banku, jesteś zdany na łaskę innych ludzi i organizacji. W każdej chwili Twój dostęp do pieniędzy, które są prawnie Twoje, może zostać ograniczony lub niemożliwy.

Z kryptowalutami, Twoje pieniądze są tylko Twoje i pozostają Twoje na zawsze. Nie polegasz na instytucjach finansowych w zakresie ich przechowywania lub przekazywania. Nie musisz płacić ich wygórowanych opłat. W dłuższej perspektywie może to stać się podstawą prawdziwie otwartej i zdecentralizowanej gospodarki.

 Wysoka płynność

Jedną z podstawowych cech każdego składnika aktywów jest jego płynność – to znaczy, jak łatwo jest go kupić lub sprzedać po cenie zbliżonej do kursu rynkowego. Z samej swojej natury kryptowaluty mają bardzo wysoką płynność, można je szybko i łatwo kupić i sprzedać, a organizacja technologiczna platform handlowych pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy narzędzi i taktyk, takich jak zlecenia limitowane (automatyczne kupowanie i sprzedawanie po określonej cenie) oraz handel oparty na algorytmach. Strategie zarabiania na kryptowalutach, często opierają się na tej kwestii.

Prostota

Wejście w jakikolwiek rodzaj inwestycji, czy to akcje, obligacje, czy coś zupełnie innego, jest tradycyjnie skomplikowane, uciążliwe i czasochłonne. Wiele możliwości inwestycyjnych (na przykład nieruchomości) ma bardzo wysoki próg wejścia. Nie można po prostu zainwestować kilkaset złotych i zacząć zarabiać. Trzeba dysponować znacznie większą sumą, aby w ogóle zacząć swoją inwestycję.

Strategia zarabiania na kryptowalutach są prawdziwym znakiem czasu. Zarówno przystąpienie, jak i korzystanie z nich jest prosty. Po prostu zakładasz konto, dostajesz portfel i możesz śledzić wszystkie swoje aktywa bez żadnego wysiłku.

Dodaj komentarz