Porady

Jak spędzać czas produktywnie, czyli przepis na jesienne wieczory

Jesień zbliża się wielkimi krokami. To okres, w którym pogoda nie rozpieszcza i nie zachęca do wychodzenia z domu. Wolimy wybrać herbatę i kocyk, niż spotkania na mieście w jesiennej słocie. Co zrobić, aby spędzić ten czas produktywnie, zamiast beznamiętnie gapić się w telewizor?

Jesień – co robić wieczorami, aby być produktywnym?

Warto dobrze wykorzystać ten czas. Sezon jesienno-zimowy trwa od września do marca, więc mamy ponad pół roku na samodoskonalenie i drobne przyjemności. Oczywiście nie warto popadać w skrajności i od czasu do czasu wyjść ze znajomymi, wybrać się do kina czy pójść na jakieś wydarzenie. Zimowe realia jednak często zniechęcają lub nawet uniemożliwiają różnego rodzaju przedsięwzięcia, dlatego warto mieć jakąś alternatywę.

Czytanie książek – skuteczny i prosty zabójca nudy

To bardzo banalna i oczywista propozycja, jednak nie mogło jej zabraknąć. To prosty sposób nie tylko na zdobycie nowej wiedzy, ale także dostarczenie sobie odrobiny rozrywki. Przekrój pozycji w bibliotekach i księgarniach jest tak wielki, że każdy znajdzie tytuł, który pochłonie go bez końca. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, sięgnij po poradniki lub literaturę naukową. U fanów dreszczyku emocji dobrze sprawdzą się thrillery psychologiczne, kryminały i horrory.

Nauka nowego języka – umiejętność, która zawsze jest w cenie

Każdy ma na celowniku język, który zawsze chciał posiąść. Obecnie zasoby Internetu są nieograniczone i umożliwiają niskokosztową lub nawet bezpłatną naukę. Wystarczy odrobina chęci i samodyscypliny, a nowa umiejętność będzie w zasięgu ręki. Możesz skorzystać z płatnych kursów online, bardziej zaawansowanych aplikacji na telefon, zamówić podręczniki lub rozpocząć naukę na własną rękę. W sieci znajdziesz wiele blogów, które pomagają ruszyć od podstaw, a także filmy i teksty w wybranym języku.

Domowe spa – relaks i zdrowie w jednym

To dobry moment, aby zadbać o pielęgnację twarzy i ciała. Niskie temperatury i częste opady źle wpływają na kondycję cery, dlatego warto dodatkowo wesprzeć się domowymi sposobami. Ciepła kąpiel z olejkiem eterycznym, maseczki na twarz z dostępnych w domu składników, a może pedicure i manicure?

Zarabianie przez Internet – dodatkowa gotówka w domowym budżecie

Idealna propozycja dla tych, którzy nie lubią się lenić. Zarabianie przez Internet to prosty sposób na dorobienie do pensji, który nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy i umiejętności. Zamiast siedzieć przed telewizorem, warto zdobyć dodatkowe środki na drobne zachcianki. Jak zarabiać w Internecie? Bardzo popularne stało się wypełnianie ankiet, a także usługi copywriterskie. Wiele firm decyduje się także na zatrudnianie pracowników call center, którzy swoją pracę mają wykonywać zdalnie. Oprócz tego warto sprzedać stare ubrania za pośrednictwem takich portali jak np. Vinted.

Dodaj komentarz