Dom i mieszkanie

O czym warto pamiętać, projektując wnętrze małego mieszkania? Sprawdź, pomysły i inspiracje

Mały metraż mieszkania nie musi oznaczać rezygnacji z Twoich pomysłów na jego urządzenie. Wystarczy tylko kilka sprytnych tricków i ewentualnie wsparcie kogoś bardziej doświadczonego, by uzyskać całkowicie satysfakcjonujący efekt, i to bez przekraczania założonego budżetu. Zobacz nasze wskazówki, które ułatwią Ci to zadanie.

Projektowanie wnętrza małego mieszkania

●        Podstawy aranżacji małych przestrzeni

●        Wielofunkcyjne rozwiązania do małych wnętrz

●        Profesjonalne podejście do aranżacji małych mieszkań

Podstawy aranżacji małych przestrzeni

W małych wnętrzach nietrudno o zagracenie skup się więc głównie na tym, by wyeliminować z projektu wnętrza niepotrzebne rzeczy. Dodatkowo, możesz wypróbować sposoby na to, by optycznie powiększyć ciasne pomieszczenie. W tym celu rozważ następujące rozwiązania:

●        stosowanie jasnych kolorów,

●        używanie mebli na nóżkach, które wyglądają smuklej niż te stojące bezpośrednio na ziemi,

●        używanie materiałów, które odbijają światło (np. lakierowane fronty meblowe, płytki ścienne w połysku) oraz szkła,

●        zadbanie o dużą ilość światła we wnętrzu – naturalnego i sztucznego.

Wielofunkcyjne rozwiązania do małych wnętrz

Mały metraż może zmusić do pewnych kompromisów w kwestiach aranżacyjnych. W wielu sytuacjach uda Ci się tego uniknąć, jeśli zdecydujesz się na praktyczne rozwiązania spełniające kilka funkcji jednocześnie. Dobrym przykładem może być np. wyspa kuchenna, która – jeśli to dobrze zaplanujesz – będzie szafką do przechowywania, blatem roboczym i miejscem do spożywania posiłków jednocześnie.

Wielofunkcyjny charakter mogą mieć również szafy, zwłaszcza te przeznaczone na cele gospodarcze. Świetnym pomysłem będzie, chociażby zabudowanie w szafie pralko-suszarki (lub kompletu złożonego z pralki i suszarki), a następnie zrobienie nad nią półek, np. na ręczniki łazienkowe, ścierki czy nawet środki czystości. Dzięki temu wszystko będzie w jednym miejscu, a Ty z łatwością okiełznasz bałagan.

Profesjonalne podejście do aranżacji małych mieszkań

W małym mieszkaniu nietrudno o popełnienie błędu, który będzie Cię dużo kosztować. Przykład? Wyobraź sobie, że błędnie wymierzysz długość ściany. Może to skutkować nie tylko tym, że meble będą źle wyglądać na jej tle – mogą się po prostu nie zmieścić w pomieszczeniu. O ile problem z meblami rozwiążesz względnie łatwo, wymieniając je na inne, o tyle w przypadku materiałów wykończeniowych może to już oznaczać konieczność skucia całej ściany i rozpoczęcia od zera.

Jeśli chcesz uniknąć takich trudności, a do tego oszczędzić sobie stresu i niepotrzebnych wydatków, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Projektowanie małego wnętrza przebiegnie szybko, sprawnie i zgodnie z założonym planem, jeśli skorzystasz z oferty pracowni projektowania i realizacji wnętrz KODO, która działa kompleksowo.

Zespół KODO nie tylko zaprojektuje wnętrze zgodnie z Twoimi potrzebami. Przeprowadzi również cały proces remontu lub wykończenia od A do Z. Dzięki posiadaniu własnych ekip wykonawców oraz stolarni, możesz liczyć na szybkie terminy realizacji – bez obawy o to, że przyjdzie Ci czekać kilka tygodni na stolarza, co z kolei mogłoby zablokować postęp pozostałych prac.

Decydując się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, nie musisz też samodzielnie podliczać każdej złotówki, martwiąc się tym, czy na pewno zmieścisz się w budżecie. Zespół KODO zadba o to, by prace nie pochłonęły więcej pieniędzy, niż wynosi założony limit. Zrobi również wszystko, by wykonawcy zmieścili się w ramach czasowych i oddali mieszkanie w terminie.

W rezultacie nie musisz się niczym stresować ani przeznaczać swojego cennego czasu na koordynowanie pracy innych. Po prostu odbierasz klucze do gotowego wnętrza i cieszysz się efektem.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz