Firmy i usługi

Komputery poleasingowe – dobry sprzęt z oszczędnością dla portfela

Leasing, choć kojarzony głównie z samochodami, wcale nie dotyczy tylko aut. Taką formę finansowania możemy przyjąć dla sprzętu IT, urządzeń gastronomicznych czy innych niezbędnych w działalności sprzętów, bez których funkcjonowanie firmy nie byłoby możliwe. Komputer poleasingowy, będzie więc idealnym rozwiązaniem dla działalności, która nie ma środków na zakup prestiżowego sprzętu komputerowego dla pracowników lub do użytku domowego.

Czy należy bać się komputerów poleasingowych?

To że sprzęt nie jest nowy, nie oznacza, że jest zniszczony i uszkodzony, wręcz przeciwnie. Po dwóch czy trzech latach użytkowania, wiele komputerów wraca z umowy leasingowej, a właściciele wybierają nowy. Komputery wcześniej używane trafiają do ponownego obrotu, po ówczesnym wyczyszczeniu danych, aktualizacji niezbędnego oprogramowania oraz odrestaurowaniu i nadają się do dalszej pracy lub przyjemności. Działają szybko, sprawnie, a niekiedy nie widać na nich nawet śladów użytkowania. Warto mieć też na uwadze, że komputer poleasingowy może być w idealnym stanie, a jego dodatkowym atutem będzie cena, niekiedy o połowę niższa niż w salonie z nowym sprzętem. Marki takie jak Dell, LG, Lenovo, HP czy Apple potrafią znacząco obniżyć zasoby naszego portfela, a używany sprzęt dostaniemy w atrakcyjnej cenie. Ponadto warto też zastanowić się nad użytecznością sprzętu, który do tej pory posiadaliśmy. Prawda jest taka, że jeżeli zainwestowaliśmy w dobry sprzęt, to po nawet 4 latach działa bez zarzutu, więc tym bardziej nie powinno nas to powstrzymywać przed zakupem komputera poleasingowego.

Komputer poleasingowy do użytku domowego

W dobie pandemii co raz częściej pracujemy i uczymy się zdalnie. I chociaż oficjalnie lockdawnu już nie ma, to mile widziany jest home office, a wiele szkół wciąż pracuje w trybie online lub hybrydowym. Jeżeli w domu do codziennego użytku kilka osób potrzebuje sprzętu aby wywiązać się ze swoich służbowych i edukacyjnych obowiązków, to komputery poleasingowe będą idealnym rozwiązaniem z maksymalną oszczędnością budżetu domowego.

W domu komputer poleasingowy może okazać się świetnym prezentem dla dziecka. Niejeden komputer stacjonarny idealnie sprawdzi się do gier, które wymagają dobrego procesora i karty graficznej, do streamingu, do nauki programowania czy w jakimkolwiek innym celu edukacyjnym, szczególnie, jeżeli nasze dziecko rozwija się w kierunkach nowych technologii i Internetu. Komputer poleasingowy sprosta też wymaganiom każdej babci i dziadka, którzy od czasu do czasu potrzebują mieć łączność z bliskimi, poczytać bieżące wiadomości, zrobić zakupy przez Internet, załatwić sprawy bankowe i urzędowe, albo do klasycznego relaksu. Jeżeli wiemy, że komputer naszych seniorów będzie wykorzystywany do podstawowych działań w sieci, nie będzie odpalany zbyt często, a czas jego użytkowania podczas dnia będzie krótki, to używany sprzęt będzie dla nich idealny.

Komputer poleasingowy z zaufanego źródła

Kupując używany komputer stacjonarny, zawsze rodzi się obawa, że może być on wadliwy. W końcu nigdy nie wiemy kto wcześniej go używał, do jakich celów i jak bardzo go eksploatował, dlatego ważne jest źródło zakupu. Ofert z używanym sprzętem znajdziemy mnóstwo, zarówno w Internecie jak i wśród znajomych. Profesjonalne sklepy, które zajmują się sprzedażą komputerów używanych, poleasingowych czy innych sprzętów jak monitory, klawiatury itp. zawsze informują o gwarancji, a jest to dla kupującego dodatkowe zabezpieczenie. Ponadto każdy sklep komputerowy, który posiada w ofercie komputery poleasingowe uczciwie doradzi jaki rodzaj sprzętu będzie dla nas odpowiedni, a w razie zbyt wygórowanych oczekiwań co do sprzętu odradzi zakup, lub zaproponuje coś innego w podobnym lub wyższym budżecie.

Komputer poleasingowy, a nowy sprzęt komputerowy

Jest jeszcze jeden atut, który przemawia za komputerem poleasingowym, czy jakimkolwiek innym używanym sprzętem z zaufanego i sprawdzonego źródła, a mianowicie, jest to dbałość o środowisko. Prawda jest taka, że wiele komputerów w leasingu mogłoby spokojnie posłużyć jeszcze przez kilka lat do wykonywania zadań w firmie, jednak kończąca się umowa leasingowa zachęca do wymiany sprzętu na nowszy, co też nie zawsze oznacza lepszy. I to kolejny atut tych komputerów. Skoro sprzęt poleasingowy ma już swoje dwa lub trzy lata, daje nam to możliwość zweryfikowania licznych i rzetelnych opinii o jego funkcjonalnościach i wytrzymałości. Nowe, flagowe produkty mogą nas kusić wyglądem, opisem i reklamom, ale nigdy nie wiemy, czy spełnią swoją rolę tak dobrze jak modele, wypuszczone we wcześniejszych latach.

Dodaj komentarz