Dom i mieszkanie

Przeciekająca piwnica – jak postępować?

Przecieki w piwnicy są bardzo często spotykane – mogą one pojawić się nawet w relatywnie nowych budynkach, które zostały niedawno wzniesione. Wiele osób nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z omawianym problemem. Czy działać samodzielnie, czy skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Likwidacja przecieków wymaga kompleksowego podejścia. Pierwszym krokiem jest oczywiście trafne określenie źródła wycieku wody – bez tego nie można przejść do kolejnego etapu.

Ustalenie miejsca przecieku

Likwidacja przecieków wymaga określenia obszarów, przez które przedostaje się woda. W przypadku piwnic najczęściej mamy do czynienia z wodą gruntową. Może to świadczyć o błędach konstrukcyjnych budynku, jednak w zdecydowanej większości przypadków dość łatwo można wyeliminować kłopot. Profesjonaliści korzystają z zaawansowanego sprzętu, dzięki czemu mogą wykryć nawet najmniejsze szczeliny. Nie zapominajmy, że nie wszystko widoczne jest gołym okiem. Z tego powodu samodzielna likwidacja przecieków wydaje się być średnim pomysłem.

Euroseal o likwidacji przecieków – czytaj teraz

Sprawdzenie izolacji przeciwwodnej

Izolacja przeciwwodna bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie budynku. Nawet, jeśli została ona zaprojektowana oraz wykonana prawidłowo, to nieprawidłowości mogą pojawić się dopiero po czasie. Fachowcy wykorzystują rozmaite narzędzia diagnostyczne, co podnosi wydajność prac. Nie trzeba obawiać się o nawrót problemu. Bardzo często konieczne jest jedynie dodatkowe uszczelnienie np. łączeń pomiędzy ścianami. Euroseal posiada w swojej ofercie wysokiej klasy preparaty, które wyróżniają się wysoką skutecznością. Są one rekomendowane osobom ceniącym sobie niezawodność, trwałość oraz łatwą aplikację. Dodatkowym atutem jest fakt, że produkty Euroseal nie kosztują majątku.

Usunięcie skutków przecieków

Samo wyeliminowanie źródeł przecieków to nie wszystko. Zalegająca woda mogła doprowadzić do rozwoju pleśni, czy też grzybów. Oczywistym jest, że generują ona związki toksycznie oddziałujące na ludzkie zdrowie. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że konieczne będzie specjalistyczne osuszanie budynku, a także zastosowanie odpowiednich preparatów odkażających i przeciwgrzybicznych.

Dodaj komentarz