Dom i mieszkanie

Zmiana ogrzewania na ekologiczne.

Obecnie każde gospodarstwo domowe mieszkające w domu jednorodzinnym ma dwojakie zadanie: zmniejszyć swoje rachunki za energię przy jednoczesnym wykorzystaniu czystej, odnawialnej energii. Oto kilka wskazówek, jak zmienić energię grzewczą, pozostawić prąd lub olej opałowy i przejść na Bio Gaz!

Przełączanie na gaz propanowy.

W poszukiwaniu bardziej wydajnego, mniej zanieczyszczającego i bardziej oszczędnego źródła energii, Twoje poszukiwania nieuchronnie doprowadzą Cię do uzyskania gazu propanowego. To źródło energii łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione kryteria z kilkoma innymi zaletami, takimi jak możliwość skorzystania z obecnej pomocy rządowej na zmianę kotła. Nadszedł więc czas, aby poważnie zastanowić się nad przejściem na czystszą energię.

Czyste źródło energii „wszystko w jednym”.

Gaz propanowy zaspokoi wszystkie twoje potrzeby energetyczne w twoim domu. Ta energia pozwala oczywiście na ogrzanie domu, ale także energii domowej do gotowania, ciepłej wody itp.

Bardziej wydajne źródło energii.

W tym okresie poszukiwania lepszego stosunku wydajności do kosztów przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływu na środowisko, przejście na instalację gazową na propan wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Moc grzewcza propanu jest wyraźnie wyższa niż oleju opałowego, więc aby uzyskać takie samo ciepło w Twoim domu, będziesz musiał zużywać prawie 30% mniej propanu według źródeł od producentów i instalatorów domowych kotłów. Ci sami specjaliści uważają, że znacznie łatwiej jest konserwować instalacje wykorzystujące gaz propan. Dzięki tej dodatkowej mocy grzewczej, będziesz mógł efektywniej zarządzać ogrzewaniem w swoim domu, a tym samym zyskać komfort użytkowania.

Ważny zysk finansowy.

Wybór instalacji gazowej na propan oferuje wiele oszczędności. Jest to również okazja do rozważenia zmiany systemu ogrzewania domu, a co za tym idzie, kotła. Dzięki obecnym dotacjom rządowym i zachętom do renowacji energetycznej, usprawnienia te będą bardzo szybką i ekonomicznie opłacalną inwestycją dla Państwa domu.

Znacząca korzyść dla środowiska naturalnego.

Przejście na gaz propanowy zmniejsza emisję CO2 nawet o 20% w porównaniu z olejem opałowym! A dla niektórych dostępnych produktów może to być nawet do 80% mniej! To kryterium powinno być również brane pod uwagę, jeśli rozważasz odsprzedaż domu. Taki system grzewczy będzie stanowił wartość dodaną dla Państwa nieruchomości, zarówno w zakresie obowiązkowej oceny energetycznej przy sprzedaży nieruchomości, jak i będzie silnym sygnałem dla przyszłych nabywców zdrowego, wydajnego i oszczędnego domu, zgodnie z dążeniem do uzyskania ekologicznego komfortu, co jest obecnie bardzo ważne.

Dodaj komentarz