Kredyty i pożyczki

Czy kredyt na profesjonalną lustrzankę to dobry pomysł?

Rozpoczęcie przygody z fotografią w dzisiejszych czasach nie stanowi większego problemu, jeżeli chodzi o aspekt finansowy. Używaną lustrzankę możemy nabyć na serwisach aukcyjnych już za kilkaset złotych. Jednak, kiedy już podstawowy sprzęt zacznie nam nie wystarczać pojawia się pytanie, „co dalej”? „ile jesteśmy w stanie przeznaczyć środków finansowych na naszą pasję a może zainwestować w sprzęt i wejść na poziom profesjonalista?”. Okazuje się, że na profesjonalną lustrzankę możemy wydać naprawdę dużo i tutaj pojawia się opcja kredyt.

Czy profesjonalna lustrzanka musi dużo kosztować?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna. Tak, profesjonalna lustrzanka wykorzystywana w pracy zawodowej ma swoją cenę i nie jest to cena mała. Jeżeli bowiem fotografujemy amatorsko czy też półamatorsko to nie będzie wielką stratą, jeżeli nasz aparat odmówi działania np. na wycieczce w górach. Sprawa prezentuje się zdecydowanie odmiennie, gdy np. zajmujemy się obsługą wesel i w tym najważniejszym dniu padnie nam migawka. Straty finansowe, straty wizerunkowe i mnóstwo stresu to tylko podstawowe niedogodności z tym związane. Profesjonalna lustrzanka to oczywiście pełna klatka, czyli matryca o rozmiarach 36×24 mm (lustrzanki dla amatorów posiadają przeważnie matrycę APS-C o wymiarach 25, 1×16, 7 mm). Większa matryca to oczywiście wyższa, jakość jaką uzyskujemy na fotografiach. Przeglądając aukcje internetowe łatwo możemy zauważyć, że nawet na używane profesjonalne lustrzanki posiadające pełną klatkę musimy sporo wydać. Kwoty rzędy od pięciu tysięcy wzwyż za samo body, plus dodatkowych kilka tysięcy za porządny obiektyw. W takich okolicznościach fotografia nie jest już tanim hobby.

Kredyt i profesjonalna lustrzanka

Jeżeli już zdecydujemy o tym, że na fotografii chcemy zarabiać np. fotografując śluby, robiąc sesje ciążowe lub narzeczeńskie to dobry sprzęt jest warunkiem koniecznym, aby zacząć. W przypadku braku środków finansowych drogą oczywistą wydaje się kredyt. Rzeczą podstawową jest oszacowanie ile na dobrą sprawę potrzebujemy pieniędzy. Na początek kwota ta nie będzie z pewnością niższa niż kilkanaście tysięcy złotych, zakładając niezbędne minimum czyli body, podstawowe obiektywy i kilka niezbędnych dodatków np. dodatkowy akumulator, zewnętrzna lampa błyskowa, karty pamięci, przenośne dyski. Mając zlecenia comiesięczna rata kredytu nie powinna stanowić większego problemu dla naszego budżetu. Nasze pierwsze kroki w tej sprawie powinniśmy skierować do banku, który prowadzi nasz rachunek, przeważnie uzyskamy tam lepsze warunki kredytowania niż w banku „obcym”.

Dodaj komentarz