Kredyty i pożyczki

Dlaczego Polacy pożyczają w parabankach?

Pożyczka online to wygodny i szybki sposób na pozyskanie gotówki. Uzyskanie jej jest proste, a ubiegać się o nią może tak naprawdę każdy, kto ukończył 18 rok życia. Pożyczki pozabankowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ warunki spłaty są lepsze niż jeszcze kilka lat temu, a zasady przyznawania są klarowne i nieskomplikowane.

Szybka pożyczka bez zbędnych formalności

Każdy, kto choć raz w życiu ubiegał się o kredyt w banku doskonale wie, z czym to się wiąże. Konieczne jest dostarczenie sporych ilości dokumentów, a im wyższa kwota, tym więcej trzeba ich okazać bankowi. Cały proces przyznawania kredytu jest czasochłonny i trwa co najmniej kilka dni, a w przypadku wyższych pożyczek może się to przeciągać nawet tygodniami. Zupełnie inaczej działa to w instytucjach pozabankowych. One nie wymagają tylu formalności, gdyż nie obowiązuje ich prawo bankowe. Dzięki temu cała procedura trwa znacznie krócej, lecz czas trwania również jest uzależniony od kwoty, o jaką klient się ubiega. W przypadku niewielkich kwot wystarczy jedynie dowód osobisty. Oprócz tego należy podać numer telefonu oraz numer konta bankowego do przelewu środków. Gdy w grę wchodzą wyższe kwoty, parabanki wymagają najczęściej tylko zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

Promocje i dostęp online

Szybka gotówka to doskonałe rozwiązanie przejściowych kłopotów finansowych. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą parabanków, często bowiem organizują promocje, a cała obsługa odbywa się zazwyczaj przez internet. Wiele firm posiada w swojej ofercie darmową pożyczkę dla nowych klientów. Oznacza to, że oprócz pożyczonej kwoty nie ponosi się dodatkowych kosztów. Należy jednak w tym przypadku pamiętać o terminowej spłacie. Aby otrzymać taką pożyczkę nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy komputer z dostępem do internetu. Oszczędność czasu jest więc kolejną zaletą tego rozwiązania.

Kto może skorzystać z chwilówek?

Nowe zasady przyznawania szybkich pożyczek są obecnie jeszcze prostsze i korzystniejsze, w związku z czym cieszą się one rosnącą popularnością. Właściwie każdy dorosły może ubiegać się o taką pożyczkę, nawet jeśli posiada inne zadłużenia czy ma niską zdolność kredytową. Wiele firm posiada produkty dla seniorów czy studentów, wobec czego nawet osoby nie wykazujące dochodów mogą starać się o tego typu pomoc finansową. Niektórzy mogą się jednak zastanawiać, gdzie znaleźć uczciwego pożyczkodawcę. Istnieją porównywarki, gdzie oprócz ofert poszczególnych parabanków znaleźć można również opinie klientów na ich temat, a także rankingi z najkorzystniejszymi ofertami.

Dodaj komentarz